Sweatshirt Triko

Hafta Sonu Sokak Stilleri

Hafta sonunun gelmesiyle birlikte, klasik stillere ufak bir ara verme zamanı! Peki, hem spor giyinip hem de şıklıktan ödün vermemenin yollarını mı aramaya başladınız? Sokak stiline uygun göz alıcı kombinlerle çok daha dinamik ve öz güvenli hissetmeye hazır olun!

İnternetin herkes için ulaşılabilir hale gelmesiyle beraber sosyal medyada sık sık yinelenen özgünlük ve özgürlük hissi, insanların her zaman yalnızca klasik, şık ve baştan çıkarıcı görünemeyeceğini gözler önüne serdi. Moda hakkında yapılan hemen her konuşmada artık sokak stili de güçlü konumuyla dikkat çekiyor. Öyle ki bu stili günümüzde sadece kaldırımlarda değil, kırmızı halılarda bile görmek mümkün!

Sokak stili, en basit tabiriyle çabasız bir spor-şıklığı ifade ediyor. Şık ve rahat kıyafetlerin bir arada kullanılması, stil sahibi bir görünümün yanı sıra kişilerin kendilerini en iyi şekilde ifade etmesine de yardımcı oluyor. Hadi, sokak stilinin tarihini, evrimini ve stil kodlarını birlikte inceleyelim!

Sokak stili, ana akım moda trendlerinden farklı olarak bireyselliğe dayalı ve mevcut moda trendlerini baz almayan özgürlükçü bir yapıya sahip. İkinci Dünya Savaşı’nın ardından banliyöleşme, pazarlama trendlerinin ortaya çıkışı, televizyonun yaygınlaşması ve internetin evlere girişiyle, özellikle de genç bireyler için alternatif yaşam biçimleri çekici hale gelmeye başladı.

Kitlelerin bireysel ve sosyal yaşam anlayışını yeni baştan şekillendiren değişim rüzgarları, sokak stilinin doğmasını ve hızla büyümesini sağladı. Nitekim giysiler ve aksesuarlar, kişilerin karakterlerini gözler önüne sermesinin her zaman en ideal yoluydu. Sokak stili de bu noktada çeşitli alt kültürlerin yansımalarını ve stilleri bir araya getirerek, farklı yaşam biçimlerinin ve zevklerin güçlü bir dışavurumu haline geldi!

2. Sokak Stiline Yön Veren Moda Başkentleri Hangileri?

Belirli sosyokültürel gruplar tarafından benimsenen bir giyim tarzı olan sokak stili, zaman içinde moda endüstrisinin önemli bir parçası haline gelmeyi başardı. 2000’li yıllara doğru ise bu stil, insanların moda olarak sunulan tarzlar yerine kendilerini olduğu gibi ifade etme gayeleri doğrultusunda daha da popülerleşti. Ve etkisini günümüzde de artırarak sürdürmeye devam ediyor.

1.1.1. Milano

Modanın başkenti olarak kabul edilen Milano, sokak stilinin en popüler ve saygın merkezlerinden biri. Dünyaca ünlü markaların Milano’daki varlığı, tasarım okulları ve uluslararası moda etkinlikleri Milano’yu moda sektöründe bambaşka bir noktaya taşıyor. Kent yaşamıyla trend parçaları kusursuz şekilde bir araya getiren Milano sokak stili, modayı yakından takip etmeyi sevenlere yol gösteriyor.

1.1.2. Paris

Her kesimden insanın hayallerini süsleyen Paris sokakları, özellikle söz konusu moda olunca tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Şehir görünümünü kolektif bir imajla ve sanatla birleştiren Paris, kendi kurallarını her daim koruyor. Şehirde son yıllarda farklı ulusların sesi ve Hip Hop ritmi yükselirken, öte yandan Parisien stil kodları da bu armoniye güçlü bir şekilde katılmayı sürdürüyor.

1.1.3. New York

New York’ta yanlış diye bir şey yok! Özgürlüğün şehri olan New York’ta ister pijamalarla isterseniz takım elbiseyle gezin, dikkat çekici bir moda stili yaratabilirsiniz. New York sokakları, Hip-Hop tarzı bol jean pantolonlardan jilet gibi görünen gömleklere kadar pek çok stil unsuruyla kendi stilinizi en iyi şekilde yansıtmanıza meydan veriyor.

1.1.4. Japonya

Japon sokak stili ünlü tasarımcılar tarafından değil, moda trendlerinde söz sahibi olan Z kuşağı tarafından yönetiliyor. Japon sokak modasındaki her bir parça, alt kültürlerin yanı sıra sosyal medyanın gücüyle de birleşerek sıra dışı ancak oldukça cazip görünümler yaratıyor.

3. Sokak Stillerinin Revaçta Parçaları Neler?

Sokak stilinin en popüler parçaları arasında sweatshirt, oversize tişört, eşofman altları ve üstleri, jean pantolonlar, kargo pantolonlar ve sneaker’lar yer alıyor. Gömlek giymeyi seviyorsanız spor gömlek çeşitlerini de değerlendirebilirsiniz. Bu stilde kendinizi ifade edebileceğiniz ve aynı zamanda rahat hissedeceğiniz parçalara bolca yer verebileceğinizi unutmamalısınız. Peki, sokak stilinin öne çıkan diğer tarzlarından biri olan smart casual nedir?

Tıpkı sokak stilinin kendisi gibi smart casual giyim tarzının da esasında net bir tanımı bulunmuyor. Fakat bu tarzın kendi karakteristik özelliklerinizi yansıtabileceğiniz eşofmandan daha şık, takım elbiseden ise daha az resmi olan hemen tüm parçaları içerdiğini düşünebilirsiniz. Dolayısıyla smart casual giyim stilini çalışırken, arkadaşlarınızla buluşurken, romantik bir akşam yemeğine veya sakin bir pazar kahvaltısına giderken kullanabilirsiniz. Bu giyim tarzında blazer ceket, slim fit ceket, keten gömlek veya triko kazakları tercih edebilirsiniz.

4. Arkadaşlarla Buluşurken Nasıl Stiller Seçilmeli?

Ilık bir cumartesi gününde arkadaşlarınızla sahil kenarında dinlendirici bir piknik buluşması kulağa oldukça cazip geliyor. Yoğun iş temponuzu unutup temiz hava ve keyifli sohbetler eşliğinde güzel bir cumartesi günü geçirmeye Kiğılı rehberliğinde hazırlanabilirsiniz. Oversize tişört üzerine rahat bir sweatshirt ve rahat kesim bir jean pantolonla kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Veyahut arkadaşlarınızla müdavimi olduğunuz o samimi kafeye gideceğinizi düşünelim. Buram buram kahve kokuları eşliğinde koyu sohbetler edeceğiniz bir ortamda hem rahat hem de şık hissetmek istemeniz çok doğal. Öyleyse, keten gömlek, blazer ceket ve size kendinizi konforlu hissettirecek bir spor ayakkabıya ne dersiniz?

5. Hafta Sonu Kahvaltılarına Özel Spor & Şık Kombinler!

Yoğun bir haftanın en keyifli yanlarından biri de hafta sonu yapılan kahvaltılar! Kahvaltı kombini gidilen mekana göre değişebiliyor. Deniz kenarında, üst sınıf bir restoranda enfes lezzetler deneyecekseniz bu kombin önerisine kulak verin: Rahat kesim bir spor pantolon, baskılı bir tişört ve stilinize şıklık katacak bir blazer ceket ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Stilinizi güneş gözlüğü, saat ve şapkayla hareketlendirmeyi de unutmazsınız değil mi?

Peki, daha salaş bir mekan için kombin oluşturmaya ne dersiniz? Sokağa yerleştirilmiş minik masalarda, sokak kedileriyle birlikte keyifli bir kahvaltı sırasında jean pantolon, rahat bir tişört ve üzerine en sevdiğiniz sweatshirt’ü tercih edebilirsiniz. Bu kombinde ayrıca bileklikler, kep şapka ve güneş gözlüğü de kullanabilirsiniz.

6. Hafta Sonu Yemeklerine Özel Smart & Casual Kombinler!

Haftayı lezzetli bir yemekle taçlandırmadan bitirmek olmaz. Ailenizle, arkadaşlarınızla veya sevgilinizle güzel bir akşam yemeği yemek için bu yemeğe yakışan bir kombin oluşturmanız gerekiyor. Öyleyse, işe koyulma vakti! Arkadaşlarınızla gideceğiniz salaş bir restoran için sportif bir pantolon, rahat bir kazak ve kullandığınız günlük ayakkabı ile kombin yapabilirsiniz.

Romantik akşam yemeklerinin her biri hoş bir anı olarak sizinle yaşamaya devam edecek. Öyleyse, bu yemeği her iki taraf için de unutulmaz kılabilirsiniz. Öncelikle mekan seçimi ve doğru kombini planlayarak başlamak gerek. Örneğin; düğmeli yaka bir gömlek, üstüne V yaka triko kazak, siyah pantolon ve bir erkeğin değişmez stil öğeleri arasında yer alan şık bir saat, akşam için son derece ideal bir görünüm!

Sokak stiline dair ipuçlarını öğrendiğinize göre, şimdi kendi sokak stilinizi yaratma vakti! Aradığınız yüksek kaliteli spor ve şık parçalar için Kiğılı mağazalarını ve online satış adresini ziyaret edebilirsiniz!

İlginizi Çekebilecek Gönderiler