Blazer Ceket Pantolon

Tarzınızı Yansıtırken Vücut Tipinizi Fitleyecek 12 Blazer Ceket  & Pantolon Tavsiyesi

Blazer ceketlerin stil sahibi görünümünü doğru pantolon çeşitleriyle eşleştirerek kusursuz bir kombin oluşturabilirsiniz! Peki, bunun için nelere dikkat etmeniz gerektiğine ve kombin önerilerimize göz atmaya ne dersiniz?

Erkek blazer ceketler, şüphesiz bir erkeğin dolabında bulunabilecek en önemli stil unsurlarından biri! Giyildiği anda kişiye şık bir görünüm kazandıran bu özel parçalar, bunun için elbette doğru kombin eşleştirmelerine de ihtiyaç duyuyor. Bilhassa pantolonlar, klasik ceket veya spor blazer ceket fark etmeksizin tüm modellerin en önemli tamamlayıcısı oluyor. Eh, blazer ceket ve pantolon kombinlerini daha üst seviyeye taşımak için farklı stil parçaları da olmazsa olmaz tabii. Öyleyse şimdi gelin, tüm bu detaylara birlikte göz atalım!

1. Blazer Ceket Nasıl Kombinlenir?

Blazer ceket erkek modasını arşa çıkaran parçalardan biri desek yanılmış olmayız. Tek başına bile karizmatik bir görünüm için yeterli olan bu ceket modeli, kombinlenmesi için ise küçük detaylara önem vermeyi gerektirebiliyor. Çünkü bu parçalarda klasik veya spor blazer ceket dengesini yakalamak ve uyumlu renkleri bir araya getirmek son derece önemli.

Aslına bakarsanız, erkek blazer ceket ve pantolon kombinleri yapmak uyumlu birkaç renk ve kumaş modelini bir araya getirmek kadar da basit! Bundan sonra ise geriye, alt ve üst seçimlerini tamamlayacak stil unsurlarını kombine eklemek kalıyor. Ağırbaşlı, modern, sofistike veya cool bir tarz için hangi parçaları tercih etmeniz gerektiği; aslında bizi ilk soruya götürüyor: Nasıl bir tarz yaratmak istersiniz?

2. Pantolona Göre Blazer Ceket Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Erkek spor ceket modellerinden klasik blazer ceketlere kadar pek çok blazer modeli, doğru pantolon seçimiyle bir araya gelerek karizmatik ve stil sahibi bir görünüm yaratıyor. Pantolona göre blazer seçiminde kumaşların birbirine uygunluğu göz önünde tutulurken, renk seçiminin uyumlu tonlardan yapılması da bu seçimin ana faktörlerinden birini oluşturuyor. Peki, hangi blazer ceket modelini hangi pantolon modeliyle eşleştirebilirsiniz? Gelin, hep birlikte bakalım:

1.1. Lacivert Blazer Ceket & Gri Pantolon

Lacivert blazer ceket ve gri pantolon kombini, en kolay blazer kombinlerinden birini oluşturuyor. Lacivertin koyu tonuyla hoş bir uyum yaratan gri pantolonlar, blazer ceketin klasik veya spor tarzda olmasına göre erkek kumaş pantolon ya da keten pantolon modellerinden seçilebiliyor. Lacivert ile grinin birbirinden çok uç noktalarda olmaması için gri pantolonu orta koyulukta seçmekte fayda bulunuyor.

1.2. Gri Blazer Ceket & Kot Pantolon

Blazer ceket kombininizi biraz daha spor bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız, kot pantolonlar bunun için ideal birer seçenek! Hem ofis ortamında hem de daha özel etkinliklerde tercih edebileceğiniz koyu yıkama erkek jean pantolonları, klasik tarzın biraz dışına çıkmak adına hafif pamuklu gri blazer ceketler ile eşleştirebilirsiniz. Kot ile birlikte ayrıca deve tüyü rengini de tercih edebilirsiniz. Çok da resmî olmayan bir şıklık için bu kombinler oldukça ideal gibi duruyor, ne dersiniz?

1.3. Kahverengi Blazer Ceket & Lacivert Pantolon

Klasik ceketlerin en iyi görünümü sergilediği kombinlerden biri de kahverengi blazer ceket ve lacivert pantolon kombinleri! Lacivertin vakur ama canlı tonu, kahverenginin sıcak ve dengeleyici yönü ile bir araya geldiğinde elegan bir stil ortaya koyuyor. Vintage erkek stilini de andıran bu ikili hem resmî hem de özel etkinlikler için oldukça ideal.

1.4. Siyah Blazer Ceket & Gri Pantolon

Siyah blazer ceket erkek stilinin en kurtarıcı parçalarının başında geliyor. Hem klasik hem de spor tarzlarda tercih edilebilen siyah blazer ceketler, açık gri tonları ile nötr ve modern bir görünüm yaratıyor. Siyah spor blazer ceketler ile gri spor pantolonlar eşleştirilebilerken, siyah klasik blazer ceketler ile de gri erkek kumaş pantolonlar ideal bir kombin oluyor.

1.5. Tüvit Blazer Ceket & Yünlü Pantolon

Kış stiline şık bir dokunuş yapmak isteyenler, tüvit blazer ceket ve yünlü pantolon kombinlerini şimdiden hazırlamaya başlasın! Esnek ve yünlü kumaşa sahip olan tüvit ceketler hem görünümleri hem de dokuları itibarıyla güçlü bir stil vurgusu yapıyor. Bu kış stilini tamamlamak için ise yünlü pantolonlar en uygun seçenek oluyor. Özellikle kadife pantolonlar ile yünlü pantolonlar, tüvit blazer’lar ile eşleştirmek için en çok tercih edilen parçalardan birkaçı.

1.6. Renkli Blazer Ceket & Beyaz Pantolon

Beyaz pantolon erkek modasının önemli parçalarından olsa da, günlük hayatta tercih edilirliğinin biraz zayıf olduğunu söylesek yanılmış olmayız. Fakat beyaz pantolon trendi renkli blazer ceketler ile tekrar yükselmeye başladı. Gri, yeşil, lacivert ve hâkî başta olmak üzere pek çok renk blazer için beyaz pantolon en uyumlu tamamlayıcılardan biri oluyor. Aynı zamanda bu kombin, cesur ve sofistike bir tarzın da anahtarı!

1.7. Ekose Blazer Ceket & Siyah/Lacivert Pantolon

Çeşitli renklerin bir araya geldiği ekose blazer ceketler lacivert ve siyah pantolonlar ile hem şık hem de risksiz bir seçim olarak eşleştiriliyor. Ekose ceketlerin hareketli deseni, bu renk tonlarıyla uyumlu ve dengeli bir çizgi yakalıyor. Lacivert kumaş pantolonlar ile gri ekose ceketler, bordo ve kahverengi tonlarındaki ekose ceketler ile siyah kumaş pantolon erkekler için ideal birer tercih oluyor.

1.8. Kruvaze Blazer Ceket & Kumaş Pantolon

Erkek kruvaze ceket modelleri, resmî ve klasik bir stilin önde gelen parçaları arasında. Bu stildeki blazer ceketlerin ağır tarzına uygun olarak kumaş pantolonlarla uyumlanması ise en doğru seçim oluyor. Beyaz ve gri kruvaze ceketler ile beyaz ya da siyah pantolonlar; kahverengi ve hâkî tonlardaki ceketler ile de siyah, gri ve lacivert pantolonlar kombinlenebiliyor.

1.9. Spor Blazer Ceket & Jogger Pantolon

Blazer ceketler klasik bir stilin parçaları gibi gözükse de, aslında spor kombinleri de oldukça şık bir şekilde tamamlayabiliyor. Özellikle de jogger pantolon erkek giyimindeki işlevselliği sayesinde spor ceketler ile son derece uyumlu bir tarz ortaya koyuyor.

1.10. Keten Blazer Ceket & Keten Pantolon

Keten erkek modasında kullanıldığı her parçayı eşsiz bir stile kavuşturuyor! Blazer ceketlerin karizmatik duruşuyla bir araya gelen bu kumaş tercihi, keten pantolonlar ile bütüncül bir görünüm ortaya koyuyor. Açık renkli keten blazer ceketler ile açık ya da koyu keten pantolonlar, koyu renkli blazer ceketlerle de aynı şekilde hem koyu hem açık renk keten pantolonlar rahatlıkla kombinlenebiliyor. Ketene ayrıca chino pantolonların da çok yakıştığını söylememize hiç gerek yok sanıyoruz ki, sizce?

1.11. Kadife Blazer Ceket & Kadife Pantolon

Kış mevsiminin vazgeçilmezlerinden biri olan kadife pantolon erkeklerin özellikle de klasik-casual giyimde severek kullandığı pantolon modellerinden biri. Kadife pantolon, blazer ceketler arasında genellikle kadife veya yünlü blazer ceket modelleri ile eşleştiriliyor. Üst ve alt seçiminin sık ve dolgun dokularla ile zenginleştiği bu ikili kombinler, kış davetleri için en ideal seçimler arasında yer alıyor.

3. Blazer Ceket Pantolon Kombinini Tamamlayacak Parçalar Nelerdir?

Blazer ceket ve pantolon kombinleri, erkeklerin kuşak fark etmeksizin fit ve şık görünmek için tercih ettiği parçalar arasında ilk sırada geliyor. Bu kombinleri tamamlayacak –daha doğrusu bir üst seviyeye taşıyacak– parçalar ise her kombinde olduğu gibi büyük önem taşıyor. Örneğin, blazer ceket içine tercih edeceğiniz gömleğin veya kazağın rengi… Ya da tamamlayıcı bir dış giyim ürünü olarak tarzınıza tarz katacak bir kaban seçimi…

Özellikle sonbahar/kış mevsiminde atkılar, denizci veya fötr şapkalar da blazer ceket-pantolon kombinlerinin önemli parçaları arasında bulunuyor. Saat ve bilekliklerin öneminden bahsetmiyoruz bile. Durun! Ofis stili için kombininize uyumlu renkte bir el çantası eklemeyi de unutmazsınız değil mi? İşte, kombininiz çoktan hazır!

Kiğılı dünyasındaki birbirinden şık blazer ceket ve pantolonları hemen keşfetmeye başlayın!

İlginizi Çekebilecek Gönderiler