Aksesuar Takım Elbise

Tarzını Yansıtmak İsteyenlere: Takım Elbise Aksesuarları

Takım elbiseler karizmatik bir duruş sergilemeniz için aslında tek başına dahi yeterli. Ancak ekleyebileceğiniz aksesuarlar sayesinde daha da iyi bir görünüm elde etmeniz mümkün. Peki, takım elbise aksesuarlarının neler olduğunu biliyor musunuz?

Gerek iş yaşamında gerek yemek davetlerinde gerekse de düğün ve nişan gibi etkinliklerde, takım elbisenin kusursuz ve güçlü görünümü sayesinde etkileyici bir tarz yaratmak mümkün! Bu tarzın geleneksel ya da modern dokunuşlarla süslenmesi ise tamamen kişinin kendi tercihi. Takım elbisenin stili genel görünümü fazlasıyla etkilerken, şık ve özgün bir izlenim için kullanılan aksesuarlar da son derece önemli oluyor.

Takım elbise aksesuarları sayesinde, klasik görünümün alışılmış havası zenginleştirilebiliyor. Aksesuar kullanımı aynı zamanda takım elbisenin farklı ortamlara adapte edilebilmesini de kolaylaştırıyor. Gelin, takım elbiseniz ile birlikte kullanabileceğiniz aksesuarların neler olduğuna ve bunları ne şekilde değerlendirebileceğinize birlikte göz atalım!

1. Takım Elbise ve Saat Seçimi

Erkek modasının en önemli stil unsurlarından biri pek çok kişinin de bildiği üzere saatler! Kadranından kordonuna, renginden dokusuna kadar erkek giyimini güçlü bir detay ile zenginleştirmeye yarayan bu aksesuar; takım elbise kombininde büyük önem taşıyor. Öyle ki takım elbisenin yarattığı ciddi ve karizmatik görünüm, erkek saat modellerinin elegan tarzlarıyla ikiye katlanıyor. Ceket altında hem hoş bir detay hem de arada göz gezdirilecek önemli bir araç olarak saatler, takım elbiselere renk ve hareketlilik katıyor.

1.1. Gümüş Erkek Saatleri

Erkek kol saati modelleri arasında gümüş erkek saatleri, ağır tarzları ile öne çıkan modeller arasında bulunuyor. En çok tercih edilen seçeneklerden biri olan gümüş kol saati sıklıkla siyah, lacivert, mavi ve gri renklere sahip takım elbiseler ile kullanılıyor.

1.2. Siyah Erkek Saatleri

Erkek kol saati çeşitleri arasında önde gelen modellerden biri de siyah kol saatleri oluyor. Genellikle siyah, gri ve ekoseli takım elbiseler ile uyumlanan siyah renkli saatler, tarzları itibarıyla hem spor hem de klasik bir çizgi taşıyabiliyor. Kombinin bütünlüğüne bağlı olarak tercih edilebilecek bu modeller, takım elbise stilini dengeli bir görünümle tamamlamaya yardımcı oluyor.

1.3. Kahverengi Erkek Saatleri

Gümüş ve siyah renkli kol saatlerine nazaran daha farklı bir tarza sahip olan kahverengi kol saatleri; sıklıkla lacivert, kahverengi ve bej takım elbiseler ile eşleştiriliyor. Takım elbiseye kimi zaman modern kimi zaman ise vintage bir dokunuş katan kahverengi kol saatleri, şıklığı tamamlayan en önemli unsurlardan birini oluşturuyor.

1.4. Akıllı Saatler

Günlük yaşamda akıllı saat kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber, bu teknolojik ürünler takım elbise kombinlerinde de kendilerine yer bulmaya başladı. Çoğu zaman spor ve slim fit takım elbiselerle birlikte kullanılan akıllı saatler, takım elbisenin rengine ve tarzına göre farklı kordon çeşitleriyle kullanılabiliyor.

1.5. Vintage Cep Saatleri

En özel takım elbise aksesuarlarından birini de vintage cep saatleri oluşturuyor. Genel görünüme nostaljik bir dokunuş katan bu saatler, aynı zamanda stil sahibi bir görünüm oluşturmaya da imkan tanıyor. Modern çizgideki takım elbiselerin bu tür vintage saatlerle tamamlanması hem trend hem de zamansız bir detay olarak öne çıkıyor.

2. Şıklığınızı Tamamlayacak Aksesuarlar: Kol Düğmesi

Kol düğmeleri kimi zaman babadan oğluna geçen değerli bir aksesuar olurken, kimi zaman da özel günlere anlam katacak en güzel hediye alternatiflerinden biri olarak görülüyor. Takım elbise kombininde kol düğmesi gömlek kollarında yer alıyor. Kullanılacak kol düğmesi modeline karar vermek için ise öncelikle genel kombine göz gezdirmek gerekiyor.

Örneğin; erkek kol düğmesi seçimi, takım elbise kombininde kullanılan gömlek, ceket, pantolon, yaka mendili veya kemer rengine göre yapılmalı. Bunun yanı sıra kol düğmesi materyalinin de kombinde kullanılan materyaller ile uyum taşıması büyük öneme sahip.

3. Kravat Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Jilet gibi duran bir takım elbiseyi, göğsünüzün ortasında rengi ve dokusuyla öne çıkan bir kravat modeliyle taçlandırmamak olmaz! Renk ve dokunun yanı sıra farklı desen ve tarzlarla da öne çıkan kravat modelleri, genel olarak takım elbisenin rengi ile uyumlanıyor. Çizgili bir takım elbisenin içine düz kravat, lacivert ve siyah takım elbiselerde ise aynı renkli kravatları seçebilirsiniz. Ayrıca kravat iğnesi kullanarak hem daha rahat hareket edebilir hem de görünüme şık bir dokunuş katabilirsiniz.

4. Diğer Takım Elbise Aksesuarları Nelerdir?

En önemli takım elbise aksesuarları arasında bulunan kravatlar, zaman zaman yerini fularlara da bırakabiliyor. Fuların kravat yerine kullanılması görünüme seçkin bir hava katarken, stili de daha özel bir noktaya taşıyor. Kravat ve fular kullanmak istemeyenler için ise papyon ve yaka iğnesi gibi alternatifler bulunuyor. Bunların her biriyle oldukça hoş bir uyum yakalayan yaka mendili ise damat takım elbiseleri başta olmak üzere tüm takım elbise modellerini son derece karizmatik gösteren detaylardan biri oluyor.

Bunun yanı sıra yelek, pantolon askısı ve kemer de takım elbise kombinini zenginleştiren detayları oluşturuyor. Pantolon askısı rengi genellikle siyah, kahve, çam yeşili veya bordo olurken, yelekler ise ağırlıklı olarak takım elbise ile aynı renkten seçiliyor. Yelek ve pantolon askısı tercihe bağlı olurken, kemerler çoğunlukla tüm takım elbise kombinlerinde yer alıyor. Kemer rengini ve tokasının materyalini ise genel kombindeki detayları göz önünde bulundurarak tamamlamak büyük önem taşıyor.

Takım elbisenizin stilini üst bir seviyeye taşıyacak aksesuarlar, Kiğılı mağazaları ve online satış adresinde sizi bekliyor!

İlginizi Çekebilecek Gönderiler