Takım Elbise

Kış Düğünlerinde Takım Elbise Şıklığından Vazgeçmeyin!

Takım elbiseler, her mevsimde ve her davette değişmeyen şıklığın başrolü! Peki, kış düğünlerine uygun takım elbise tercihinin nasıl olması gerektiğini
biliyor musunuz?

Takım elbise kombiniyle karizmatik ve etkileyici bir görünüme sahip olmak kadar, tercih edilen takım elbisenin mevsime uygun olması da önemli! Çünkü güçlü bir stilin ürünü olarak şıklık, esasında birçok farklı detayın birlikteliğinden meydana geliyor. Takım elbiseler ise bu durumun en çok öne çıktığı erkek giyim ürünleri arasında bulunuyor.

Takım elbiseler, bilindiği gibi erkeklerin düğünlerde en çok tercih ettiği parçaları oluşturuyor. Takım elbisenin mevsime uygunluğu ise kış düğünlerinde büyük önem taşıyor. Eh, şık olmanın yanında üşümemek ama aynı zamanda sıcaktan bunalmamak son derece önemli bir konu, öyle değil mi? Kiğılı editör ekibi olarak bu yazımızda hem kış mevsimine hem de farklı vücut ölçülerine uygun takım elbise modellerine yer veriyoruz. Okumaya devam edin!

1. Davete Uygun Takım Elbise Tercihi

Takım elbise erkek giyiminin önde gelen parçalarından biri. Hem giyildiği anda kişiye karizmatik bir görünüm vermesi hem de sadece iki-üç parçayla şıklığı mümkün kılması bakımından takım elbiseler, bilhassa özel davetlerde sıklıkla kullanılıyor. Takım elbise tercihini gidilen davete uygun yapmak ise büyük önem taşıyor.

Düğün, yemek, kokteyl, nikah ve çok daha fazlası… Tabii bunlara bir de mevsim ve mekan şartlarını da eklemek gerek! Düğün ve nikahlarda sıklıkla siyah takım elbise ve lacivert takım elbise kullanılırken, yemek vb. davetlerde bordo takım elbise ve gri takım elbise erkeklerin popüler tercihleri arasında bulunuyor. Bej takım elbiseler ise genellikle kır düğünü gibi açık hava etkinliklerinin önde gelen tercihlerinden oluyor.

2. Vücut Ölçülerine Göre Seçilmesi Gereken Takım Elbiseler

Vücut tipine uygun takım elbise seçimi yapmak, mevsim fark etmeksizin bütüncül bir şıklığın olmazsa olmazlarından biri! Peki, hangi vücut tipi için hangi takım elbise modeli seçilmeli?

2.1. Üçgen Vücut Tipine Göre Takım Elbise Seçimi

Üçgen vücut tipi, kalça ve bel bölgesinin omuzlara oranla daha geniş olduğu vücut tipini oluşturuyor. Üçgen vücut tipine sahip olan kişilerin çizgili veya koyu düz renkli takım elbise seçmeleri gerekiyor. Aynı zamanda geniş ve düz paçalı pantolonlar, üst vücuttaki üçgen görünümü dengelemek adına ideal bir seçim oluyor.

Ters üçgen vücut tipi, omuz ve göğüs bölgesinin bel ölçüsüne göre daha geniş olduğu vücut tipini oluşturuyor. Bu vücut tipine sahip olan kişilerin üst vücut ve alt vücut görünümünü dengeleyecek bir takım elbise seçmeleri öneriliyor. Bunun için ise bele doğru hafifçe daralan dar kesim ceketler ve desenli-kareli dar kesim pantolonlar uygun seçenekler oluyor.

2.2. Dikdörtgen Vücut Tipine Göre Takım Elbise Seçimi

Dikdörtgen vücut tipi, omuzların kalça ve bel bölgesi ile aynı genişlikte olduğu vücut tipini oluşturuyor. Buna bağlı olarak takım elbise tercihinin, omuzların görününümü genişletecek ceketlerden ve genel görünümü dengelemek için dar kesim pantolonlardan yana yapılması gerekiyor. Fular ve atkılar da üst vücuttaki dikdörtgen görünümü dengelemek adına ideal birer aksesuar oluyor.

2.3. Oval Vücut Tipine Göre Takım Elbise Seçimi

Oval vücut tipi, karın bölgesinin omuz ve kalçalara göre daha geniş olduğu vücut tipini oluşturuyor. Bu sebeple takım elbise tercihinin, daha fit ve daha keskin bir görünüm oluşturmak üzere yapılması gerekiyor. Dikey çizgili takım elbiseler, balıksırtı desenli ceketler ve geniş-düz paçalı pantolonlar oval vücut tipi için en uygun seçenekler oluyor. Dikkati karın bölgesinden çekmek ve kruvaze takım elbise modellerinden uzak durmak ise bir diğer önemli noktayı oluşturuyor.

3. Mevsime Göre Takım Elbise Modelleri Nelerdir?

Farklı mevsimlerin giyim ürünlerinde de farklı ihtiyaçları gerekli kıldığını düşündüğümüzde, bu; gardıropların temel ve zamansız parçaları olan takım elbiseler için de geçerli oluyor. Peki, bu doğrultuda kış mevsimi için en uygun takım elbise modelleri hangileri dersiniz?

3.1. Yünlü Takım Elbise

Yünlü takım elbiseler, kış mevsimi için en ideal erkek takım elbise modellerinin başında geliyor. Yünlü olmasına karşın sıcaklığı dengede tutabilen ve nefes alabilen özelliği sayesinde bu takım elbise modeli, erkek modasında çok yönlülüğü ile bilinen parçalardan birini oluşturuyor. Görünüm olarak da güçlü bir stil sunan yünlü takım elbiseler, kış düğünlerinde şıklığı yakalamak için ilk tercihiniz olabilir!

3.2. Tüvit Takım Elbise

Tüvit takım elbiseler, zamansızlığı ile yalnızca sizin değil; sizden sonraki kuşakların da favorisi olabilir! Taranmış yünden yapılan bu takım elbise modeli, dokusu ve görünümü sayesinde kış düğünleri için en şık seçenekler arasında yer alıyor. Sıcaklığı ve kalın dokusunun yanı sıra su ile temasa karşı da daha dayanıklı olan tüvit takım elbiseler, bu sayede kış düğünleri için hem güçlü bir stil hem de kullanışlı bir seçenek oluyor!

3.3. Kadife Takım Elbise

Kış deyince kadife de olmazsa olmaz! Tek başına ağırbaşlı, kullanılan aksesuarlarla ise modern bir stil sunabilen bu takım elbise modeli, kış düğünlerine en uygun seçeneklerden bir diğerini oluşturuyor. Kadife takım elbiseler, özellikle takım elbise aksesuarları ile zenginleştirmeye en uygun modeller arasında bulunuyor.

4. Kış için En Uygun Takım Elbise Renkleri Nelerdir?

Mevsime, mekana ve hatta vücut tipine göre takım elbise seçiminden bahsederken, elbette renk konusunu da atlamamak gerekiyor. Kış mevsimi için en ideal takım elbise renkleri arasında, klasik renklerin dışında konyak, avcı yeşili ve bordo renkleri de bulunuyor. Konforlu bir şıklık için seçiminizi mevsime uygun modellerden yana yaptıktan sonra, renk tercihinizle de öne çıkmak isterseniz bu tonlara bir şans verebilirsiniz.

Zamansız, işlevsel ve şık… Favoriniz olacak birbirinden göz alıcı takım elbise modelleri, Kiğılı mağazalarında ve online satış noktasında. Keşfetmek için daha fazla geç kalmayın!

İlginizi Çekebilecek Gönderiler