Kaban Takım Elbise

80’ler Giyimine Bir Adım Daha Yaklaşın: Takım Elbise Kabanları

Takım elbise üstüne kaban kombinlerinin sizin de çok hoşunuza gittiğini biliyoruz! Peki, 80’lere bir selam niteliğinde olan bu kombinler için kaban seçimini nasıl yapmanız gerektiğini henüz bilmiyor musunuz? Öyleyse şimdi, şıklığınızı kaban ile bir üst noktaya taşımanın yollarını öğrenme zamanı!

Konu takım elbise olunca, eklenecek her bir detay sizce de bu özel parçayı daha da eşsiz bir stile kavuşturmuyor mu? Hele de bu, takım elbisenin üstüne giyilecek bir kaban ise… Erkek giyiminde tüm zamanların en güçlü parçalarından olan kabanlar, takım elbise kombinleri ile birleştiğinde seçkin bir görünümün de anahtarı oluyor. Kabanın yanı sıra paltolar da bu görünümü oluşturmaya yardımcı olan bir diğer dış giyim ürünü olarak öne çıkıyor.

Günlük ve resmî tüm davetlere uygun olan takım elbise üstüne palto kombinleri ve kaban kombinleri, kış mevsiminin en iddialı stil örneklerini oluşturuyor. Soğuktan korunmanın en karizmatik ve cool yolu olan kabanlar takım elbise şıklığı ile bir araya gelince, pek de fazla söze gerek kalmıyor desek yeridir. Öyleyse gelin, takım elbise üstüne giyebileceğiniz erkek kaban modellerine ve daha fazlasına bir an önce göz atmaya başlayalım!

1. Şıklığınızı Kaban ile Tamamlayın!

Karlı bir aralık sabahı, takım elbise kombininizin üzerine sıcak tutacak bir dış giyim ürünü seçmek için dolabınıza yöneldiniz. Deri ceketler, montlar, trençkotlar… Eğer bu modellerin beraberinde kaban alternatifleriniz de varsa, şanslısınız! Aksi takdirde, soğuktan korunmanın yollarını ararken şıklığınızdan ödün vermek zorunda kalabilirdiniz. Neyse ki kabanlarınızdan biri, şıklığınızı hem güçlü bir stil unsuru ile tamamlamaya hem de soğuktan etkili bir şekilde korunmanıza yardımcı olacak. Peki, bunlardan hangisini seçmelisiniz?

2. Takım Elbise Üstüne Kaban Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Takım elbise üstüne kaban seçilirken bakılması gereken ilk nokta takım elbisenin rengi oluyor. Ayrıca takım elbisenin klasik ya da spor tarzdan hangisine ait olduğunu göz önünde bulundurmak da bir diğer önemli detay. Özetle; takım elbise ile birlikte kombinlenecek erkek kabanlarında seçim, doğrudan takım elbise özelliklerine göre ilerliyor.

2.1. Takım Elbise Üstüne Kaban Seçiminde Renk Faktörü

Bilindiği üzere en çok kullanılan takım elbise renklerini siyah, gri ve lacivert oluşturuyor. Bunun yanı sıra ekoseli ve çizgili takımlar da erkek modasında önemli bir yer tutuyor. Siyah kaban erkeklerin sık kullandığı siyah ve gri takım elbise kombinlerinin tümüne uyum sağlıyor. Gri kabanlar ise özellikle lacivert takım elbise kombinleri başta olmak üzere siyah kombinlerde de tercih edilebiliyor.

Lacivert kaban, siyah dışındaki pek çok takım elbise rengiyle uyumlu oluyor. Bu rengin güçlü ve canlı tonu, onu neredeyse tüm takım elbise kombinleri için eşsiz bir seçenek haline getiriyor. Çizgili ve ekoseli takımlarda bu desenlerin içinde bulunan herhangi bir renk, kaban seçimi için de ideal olabiliyor. Böylece uyumlu ve tamamlanmış bir stil elde edilebiliyor.

2.2. Takım Elbise Üstüne Kaban Seçiminde Tarz Faktörü

Takım elbiseler her ne kadar spor vb. tarzlarda da olsa, klasik stilin temel öğelerinden birini oluşturuyor. Bu nedenle takım elbisenin üstüne olabildiğince sade ve klasik tarza sahip kabanların tercih edilmesi gerekiyor. Ancak spor takım elbise kombinlerinde daha sportif detaylar taşıyan erkek kaban çeşitleri de kullanılabiliyor.

Ayrıca aksesuarlar da takım elbise kombininin spor bir görünüme yaklaşmasında önemli rol oynayabiliyor. Bu nedenle takım elbise üstüne seçilen erkek palto veya kaban modellerinde tarz uyumuna mutlaka dikkat etmek gerekiyor.

3. Takım Elbise Üstüne Giyilebilecek Kaban Çeşitleri

Kış mevsiminin önemli parçalarından olan kabanlar, tam da bu sebeple kesim ve renklerinden çok üretiminde kullanılan kumaş ve malzemeye göre belli gruplara ayrılıyor. Hem sıcak tutan hem de stil sahibi bir görünüm yaratmaya yardımcı olan kabanlar, kumaş çeşitleri sayesinde takım elbise üstüne giymeye de uygun oluyor. İşte, takım elbise üstüne giyilebilecek kaban modellerinden birkaçı:

3.1. Yün Kabanlar

Kış mevsiminde soğuktan korunmak için en etkili malzemelerden biri sizce de yün değil mi? Bu özelliğinin yanı sıra güçlü bir görünüm de taşıyan yün kabanlar, takım elbiselerin üstüne en çok yakışan modellerden biri oluyor. Aynı zamanda son derece dayanıklı olmalarıyla da öne çıkan yün kabanlar, uzun yıllar kullanıma olanak tanıyor. Kışın zorlu etkileri karşısında takım elbise üstüne yün kaban giymek her açıdan güçlü ve seçkin bir görünüm sergiliyor.

3.2. Kaşmir Kabanlar

Söz konusu kabanlar olunca, kaşmirden söz etmemek de olmaz. Yumuşak dokusuyla öne çıkan bu kaban modeli, en lüks dış giyim ürünlerinden birini oluşturuyor. Hafifliği, yumuşaklığı ve yarattığı cool görünüm ile kaşmir kabanlar; takım elbiselerin üstüne en çok yakışan erkek kaban modellerinden biri oluyor.

3.3. Kaşe Kabanlar

Kolay su tutmaması ve hızlı kuruyan yapısı sayesinde, kaşe kabanlar da kış mevsiminde takım elbise üstüne giyilebilecek ideal kaban modellerinden biri. Renkleriyle olduğu kadar düğme tarzlarıyla da öne çıkan erkek kaşe kaban modelleri, takım elbiseler ile kolay bir şekilde uyumlanabiliyor. Takım elbise stilini dengeli bir şekilde tamamlayan erkek uzun kaşe kabanlar, güçlü stili ile erkek modasında en çok öne çıkan dış giyim ürünleri arasında yer alıyor.

4. Kaban Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler Nelerdir?

Kaban seçiminde boy, kumaş çeşidi, beden, renk, cep ve tarz tercihleri büyük önem taşıyor. Kabanların zamansız ve uzun süreli kullanıma uygun parçalardan biri olması, bu noktaları daha da önemli hale getiriyor. Takım elbisenin üstüne tercih edilecek kabanın, öncelikle ceket boyundan uzun olması gerekiyor. Kaban uzunluğunun aynı zamanda kişinin boyuna da uygun olması gerekiyor.

Paltolar genellikle uzun boylu kişiler tarafından tercih edilirken, kabanlar ise boyunun daha uzun görünmesini isteyenler için uygun bir seçenek sunuyor. Cepsiz olarak üretilen kabanlar olduğu gibi, cepli olarak tercih edilebilecek kaban modelleri de bulunuyor. Tarza ve isteğe bağlı olarak yapılabilecek bu tercih, işlevsel bir kullanım için önem taşıyor. Slim fit kaban, kruvaze kaban ya da salaş kaban modelleri ise yine kişinin tarzına göre seçilebiliyor.

Kiğılı’nın kaliteli erkek kaban ve palto modelleri ile bu kış  siz de şıklığınıza şıklık katın!

İlginizi Çekebilecek Gönderiler